Apie nendrinį stogą

Nendriniai stogai – kas tai?

Nendriniai stogai atsirado jau neatmenamais laikais, o pati nendrė yra bene seniausiai vis dar naudojama stogų danga. Senais laikais nendriniais stogais buvo dengiami ūkiniai pastatai, klėtys. Dabartiniu metu vis dažniau galime išvysti nendrinius stogus ant poilsio namų, vilų, kur gali konkuruoti net su prabangiausia stogo danga.

Nendrinis stogas suteikia pastatui grožio ir atrodo natūraliai, jis gali harmoningai derėti su kraštovaizdžiu, bet taip pat galima pritaikyti ir madingai miesto aplinkai. Nendrinis stogas susijęs su nostalgija, išskirtinumu ir ekologija.

Ilgaamžio nendrinio stogo sąlygos

 • Stogo konstrukciją reikėtų daryti kiek įmanoma statesnę.
 • Išsirinkti patikimus stogdengius.
 • Prižiūrėti nendrini stogą – defektus šalinti nedelsiant.
 • Rinktis tik aukščiausios kokybės nendres.
 • Šalia nendrinio stogo neturėtų būti didelių medžių, kad stogas gautų kuo daugiau saulės šviesos.

Nendrinio stogo ilgaamžiškumas

Pagrindiniai du rodikliai, lemiantys stogo ilgaamžiškumą – stogo statumas ir kokybiškai uždengta nendrė.

Norint , kad nendrinis stogas laikytų maksimalų metų skaičių, stogo konstrukcija turėtų būti ne mažiau 45°. Taip pat labai svarbu, kad nendrinis stogas būtų uždengtas šį amatą puikiai išmanančių profesionalių stogdengių. Tik tada nendrinis stogas tarnaus daugelį metų!

Kodėl nendrinis stogas?

Todėl, kad nendrių danga yra išskirtinė danga Jūsų stogui. Nendrinis stogas pakeis Jūsų namo išvaizdą taip, kad naudojant kitas stogo dangos sistemas, tokį rezultatą pasiekti būtų labai sunku, o gal net neįmanoma. Nendrinis stogas suteiks jaukumo, išskirtinumo ir pakels Jūsų nekilnojamojo turto vertę!

Nendrinio stogo technologija

Pagrindinis technologinis reikalavimas nendrinio stogo konstrukcijai – nuolydis, kuris turi būti ne mažesnis 35º. Žinoma, yra ir kitų atskirų reikalavimų stogo konstrukcijai. Tad prieš ruošiant stogo konstrukciją nendriniam stogui, būtina susisiekti su mumis. Geras stogas prasideda geru patarimu iš profesionalų lūpų.

Nendrės ant stogo transportuojamos surištos bunteliais. Nendrės bunteliai tvirtinami prie stogo konstrukcijos su specialiais medsraigčiais ir 5mm nerūdijančio plieno strypu spaudžiama prie stogo konstrukcijos. Pritvirtinus, nendrės bunteliai paleidžiami ir tada pradedamas nendrinio stogo formavimas. Dažniausiai formuojamas 30cm storio nendrinis stogas, kuris puikiai slopina garso patekimą į patalpų vidų. Nendrių danga sulaiko ir šilumą, ir šaltį, tačiau to tikrai nepakanka gerai pastato izoliacijai, todėl gyvenamus pastatus būtina šiltinti papildomai.

UŽDAROJI KONSTRUKCIJA

 1. Nendrė
 2. Tinklas
 3. Kraigas
 4. Pakišimas
 5. Grebėstas
 6. Viela
 7. Gegnės
 8. Rišimo viela
 9. Apdailinė lenta
 10. Parapetas
 11. Grebėstas
 12. Gegnės sustiprinimas
 13. Difuzinė plėvelė
 14. OSB plokštė

ATVIROJI KONSTRUKCIJA