Prekyba nendrėmis

Renkantis bet kokią stogo dangą, svarbu atkreipti dėmesį į kokybiškas statybines medžiagas. Nendrinis stogas – ne išimtis. Žinia, kad tik patyręs stogo dengimo specialistas gali pasakyti, kurios nendrės yra kokybiškos, tinkamos dangai, o kurios – ne.
Nendrinis stogas yra atsparus daugeliui oro sąlygų, todėl puikiai saugo nuo drėgno sniego, lietaus. Taip yra dėl ypač vertinamų nendrių savybių – šis augalas, nors ir auga pelkingose vietovėse, nesugeria vandens iš apačios ir neperšlampa viršutinėje dalyje, mat savo sudėtyje turi vaško. Gamtoje drėgmė prasiskverbia į nendrės pluoštą vos iki 5 centimetrų, na o naudojant šį augalą kaip stogo dangą, krituliai (sniegas, lietus) slenka tiesiog stiebais žemyn ir nulaša nuo stogo, net nepatekdamas į patį nendrės stiebą (turi būti pasirinktas tam tikras stogo nuolydis). Nendrė taip pat pasižymi tokiomis savybėmis, kaip atsparumas ultravioletiniams bei saulės spinduliams, temperatūrų kaitai.
Stogo dangai labai svarbu kokybiškos nendrės – jos turi būti tam tikro ilgio bei storio, šviesios, gelsvos spalvos ir jokiu būdu negali būti pelėsio pėdsakų.Kokybiškos nendrės pasižymi geromis garso bei šilumos izoliacinėmis savybėmis – tai priklauso ir nuo paties augalo vidinės sandaros, nes per visą stiebo ilgį yra išsidėsčiusios pertvaros, kurios neleidžia plisti tiek šilumai, tiek triukšmui.

Rekomenduojamas nendrių, stogui dengti, ilgis – 150 – 220 cm. Kokios nendrės bus naudojamos Jūsų stogui, priklauso nuo stogo konfigūracijos, stogo nuolydžio, stoglangių ir panašiai. Todėl norint pasakyti, kokios nendrės geriausios, būtina pirma pamatyti namo projektą. Dažniausiai naudojamos ≈180 cm ilgio nendrės, jų skersmuo – 6-8 mm.
Kokybiškų nendrių paruošimas ir net stogo dengimas priklauso nuo sezoniškumo. Nendrės pjaunamos žiemos ir pavasario mėnesiais, džiovinamos natūraliai ir galiausiai dengiamas stogas.
Patiems rinktis nendres, kuriomis norite uždengti stogą nerekomenduojame. Tik patyręs ir profesionalus stogų dengimo ekspertas gali pasakyti, kuri nendrė yra kokybiška ir tinkama naudojimui. Pasirinkę nekvalifikuotą darbuotoją rizikuojate ne padidėjusiomis išlaidomis, bet ir paties nendrinio stogo ilgaamžiškumu.
UAB „Simpeksa“ užsiima nendrinių stogų dengimu, remontu, renovacija ir impregnavimu dar nuo 2007-tųjų. Sukaupėme ilgametę patirtį, todėl galime užtikrinti, kad visos atrinktos nendrės bus kokybiškos, o jūsų stogas – ilgaamžis. Ir tai nėra tušti pažadai – savo darbams suteikiame garantiją.