Nendrinių stogų dengimas

Nendriniai stogai mūsų istorijoje skaičiuoja jau daugybę metų – kadaise juos rinkosi dėl patogumo – juk nendrės augo pelkėtose, vandeningose vietose ir buvo nemokama statybinė medžiaga. Tačiau šiandien nendrinis stogas – tai daug daugiau.
Nendriniai stogai dabar yra laikomi ne tik ekologišku, bet ir stilingu sprendimu namams. Dėl išskirtinių medžiagos savybių galima išgauti įvairias formas, suteikti pastatui modernų įvaizdį. Ypač populiaru tokius stogus rinktis rąstiniams namams, mat dėl savo svorio nendrės „padeda“ jiems greičiau nusėsti. Nendriniam stogui nereikalingos lietaus nuvedimo sistemos, be to, jis pasižymi puikia garso izoliacija taip pat ir geromis šilumos laidumo savybėmis. Pagal STR 2.01.09:2005 projektinis šilumos laidumo koeficientas λd.s.=0,09 W(m·K). Gerai prižiūrimas nendrinis stogas, priklausomai nuo stogo konstrukcijos ir įrengimo darbų kokybės, gali tarnauti net 50 metų.
Tačiau, kad taip ir būtų, būtina pasirūpinti patikimais stogų dengimo specialistais.
Nendrinių stogų dengimas – UAB Simpeksa veikla, kuria įmonė užsiima jau daugiau nei 10 metų. Mūsų stogdengių komandą sudaro tik kvalifikuoti ir profesionalūs specialistai, kurie garantuoja kokybiškai atliekamus darbus.
Nendrinio stogo montavimas vyksta keletu etapų.

Stogo konstrukcijos paruošimas

Dengiant nendrinį stogą labai svarbu užtikrinti, kad stogo konstrukcija būtų paruošta tinkamai – nuo jos priklausys stogo ilgaamžiškumas, namo gyventojų komfortas.

Nendrių pėdų išdėliojimas ir sutvirtinimų įtvirtinimas

Kai nendrių pėdos išdėliotos, stogų dengimo specialistai pasirūpina, kad jos būtų prispaustos prie stogo konstrukcijos ir galiausiai paleistos. Kad būtų pasiektas norimas rezultatas, pamažu išlyginamas stogo paviršius, nendrės paskirstomos vienodai.

Stogo formavimas

Šio etapo metu, formuojamas reikiamas nendrių dangos storis jūsų namui suteikiama tokia išvaizda, kokios panorėsite. Galiausiai gaminamas stogo kraigas ir palangės.

Valymo darbai

Paskutinis nendrinio stogo klojimo etapas yra valymo darbai. UAB „Simpeksa“ specialistai atsakingai atlieka baigiamuosius darbus ir palieka užbaigtą stogą, kuriuo galėsite džiaugtis daugelį metų.

Kartais klaidingai manoma, kad nendrinį stogą uždengti yra paprasta, pakanka tik pasirūpinti nendrėmis (kurių dažnai galima rasti netoliese esančiuose vandens telkiniuose). Tačiau svarbu suprasti, kad šiam procesui reikalingi specialūs įgūdžiai ir patirtis. Būtina žinoti, kad nendres pjauti, kaip tinkamai sutvarkyti išpjautą teritoriją, kokiu storiu, priklausomai nuo stogo nuolydžio, nendres kloti, žinoti, kaip užtikrinti sandarų įrengimą. Daugelis, rodos, smulkmenų gali nulemti didesnes nei tikėtasi išlaidas, todėl rekomenduojame patikėti tai profesionalams.